SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Parti nysilver 12771103
nr 1277 1103
Parti nysilver
6 delar, bland annat, K. Andersson, Nysilver. Diameter: 29cm
Kondition: Nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:52:10
27/9 16:17:55
300 kr
30/9 18:47:10
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.